Jdete fotit? Co by jste měli vědět...


Co budeme fotit?

Existuje velké množství stylů a témat, které se dají nafotit. Zvažte, co by se vám líbílo si nafotit. Rozhodněte se, jestli preferujete focení v interiéru nebo exteriéru. Zkuste si vyhledat styl fotografii, které se vám líbí. Můžete si je stáhnout do telefonu, nebo nám je zaslat, ať máme představu. Zvažte také, který z námi nabízených balíčků zvolíte. Rozhodněte se, kolik výsledných fotografií chcete a kolik časového prostoru chcete focením strávit.

Péče o tělo a mysl:

Je několik maličkostí, které prokazatelně dokáží přispět k dokonalé fotografii. A stačí tak málo...

2-3 dny před focením:

 • Pár dní před focením prosím vynechejte solárko. Omezte alkohol a naopak pijte více tekutin. Vyšším příjmem tekutin docílíte lepší vypnutí pokožky.
24 hod. před focením:
 • Pokud trpíte suchou pletí je optimální více používat mastný krémem aby pokožka byla vláčnější a opticky celistvější. Naopak pokud máte pleť mastnou, použijte přípravky co dokážou póry v pleti stáhnout. Důležitý je spánek a to nejen aby jste neměli kruhy pod očima a unavený výraz, ale budete rozhodně po vydatném spánku více svěží a plní energie
Zbývá už jen pár hodin:
 • Na focení se snažte přijít odpočatí a s dobrou náladou. Naplánujte si čas tak aby jste vše neřešili ve spěchu a na poslední chvíli. Nebuďte nervozní a nestresujte. Jde jen o focení a to by mělo být zábavou a zážitkem :-)

Vizáž a vlasy:

Každý fotograf Vám potvrdí, že dobrá vizáž a vhodně upravené vlasy udělá až 50% výsledku fotografie. Při našem focení je možnost využít vizážistku, která Vám na focení upraví vlasy a nalíčí tak, aby se docílilo co nejlepšího výsledku pro dané focení. Naše vizážistka má velké zkušenosti s Foto líčením, které je trochu odlišné než běžně používate.

Pokud Vás bude upravovat naše vizážistka:

 • Upozorňujeme, že uprava Vaší vizáže zabere navíc před samotným focením cca 60-90minut s ohledem na náročnost co se bude dělat. Počítejte tedy s časem navíc!
 • Na focení přijďte nenalíčená a vlasy si upravte jen zběžně. Nepoužívejte laky na vlasy atp.
 • V případě, že pojedete např. ze zaměstnání, kde musíte být nalíčená, vizážistka Vás kompletně odlíčí a potom následně upraví. V případě zájmu vás odlíčíme i po focení.
Pokud si upravy uděláte sama:
 • Na focení nepoužívejte žádné rozjasňovače atp! Pleť by měla být matná, odstínově sladěná s dekoltem. Doporučujeme vzít s sebou na focení matný (nejlépe transparentní) pudr.
 • Samotné líčení by mělo být výraznější než běžné líčení.
 • Vemte s sebou transparentní pudr a rťenku, kterou jste nalíčena.

Oblečení, nebo-li Outfit:

Zvolte si oblečení, které Vám padne a cítíte se v něm dobře. Vyvarujte se křiklavým barvám a velkým nápisům na oblečení (pokud se vyloženě nefotí styl který toto vyžaduje). Optimální je přibrat na focení více oblečení, které se dá během samotného focení různě kombinovat a ladit. Samozdřejmostí je i obuv. I tady je potřeba boty doladit k oblečení. Pokud máte více outfitů dolaďte k nim i boty.

Portrét, Beauty:

 • Portrétní foto je primárně o obličeji a oblečení by nemělo být na fotografii dominantní. Vyvarujte se vysokých, ozdobných a krajkových límců, rolaků atp.
  U Beauty je navíc vhodné oblečení kde jsou holá ramena a co nejvíce odkrytý i dekolt. Volte jednobarevné, neutrální (bílá, tělová, béžová atp) světlé barvy oblečení.
Figurální a Fashion foto:
 • Jak už název napovídá, jde o focení celé postavy - figury, kde dobře zvolené a padnoucí oblečení by mělo vyzdvihnout tvary a křivky těla. Oblečení by mělo být barevně a esteticky sladěné, něčím zvláštní. Ideální jsou doplňky jako šperky, šátky nebo i zajímavý klobouk. Fashion je o módě a jak asi všichni víme, tam se meze nekladou. Obecně platí pravidlo, že čím zajímavější outfit, tím zajímavější fotka...
Glamour a Budoir:
 • Jedná se bezesporu o intimnější stylové focení většinou ve spodním prádle, lehkých košilkách atp. Určitě zajímavé budou i podvazkové pásy a punčochy. Zde asi platí pravidlo, aby prádlo bylo barevně i typově sladěné. Na focení je rozumné si přibrat lehký župan.
Párové a rodinné:
 • Tady je asi potřeba trochu sladit oblečení co do stylu, tak i barevně. Při focení jednotlivých fotografií využívejte stejný styl oblečení.